Choď na obsah Choď na menu
 


Zaujímavosti

25. 10. 2010

Zaujímavosti

Michael Jackson chcel urobiť muzikál o Harrym Potterovi

6. října 2010 v 8:22

Joanne v šou Oprah Winfrey okrem iného povedala aj, že Michael ju jedného dňa kontaktoval ohľadom tejto ponuky no ona ju odmietla.....
http://stargods.org/michael-jackson.jpg
Myslím,že Michaelov zámer mohol byť celkom fajn, škoda, že sa nedohodli:(

CZ BRAVO anketa Harry Potter vs Twilight

23. září 2010 v 19:19

Viem,že mnohí si Twilight obľúbili no Harry Potter je podľa mňa lepší, ok možno si hovoríte, že ako dlhoročná fanynka HP ságy neviem byť objektívna no toto je môj názor, okrem toho Robert predsa najprv hral v HP:)
 
Och teraz som si to všimla tá anketa je asi už uzavretá.....

Školská doska s témou HP

9. července 2010 v 22:49

 
TESCO

Lietadlo s motívom Harryho Pottera

19. května 2010 v 19:16

G-VLIP by FastEddie-Freedom Aviation Photography.

80-ročný Potter

23. října 2009 v 22:34

80-ročný Harry Potter z americkej Floridy. Pozornosť svojho okolia vzbudzoval najmä po vydaní posledných knižných pokračovaní dospievajúceho čarodejníka s rovnakým menom. Popularita mu nevadí: "Deti sa chcú dozvedieť, či som Harry Potter. Poviem im, že som ním už 80 rokov." Ako dedko Potter priznáva, pri stretnutí s ním sú mnohí malí fanúšikovia prekvapení: "Prezerajú si ma od hlavy po päty a nejako im nejde do hlavy, ako môžem byť ten istý z knižky. Asi si budem musieť kúpiť Potterovské okuliare," dodáva s úsmevom.

Volám sa Harry Potter a môj život je utrpenie, hovorí mladý Brit (20)

23. října 2009 v 22:32

LONDÝN, 23.10.2009., 16:00 | zahr. red.

Rodičia britského mladíka sa v roku 1989 rozhodli, že ho pomenujú rovnako ako J. K. Rowlingová hlavnú postavu svojej čarodejníckej ságy.
Skutočný Harry Potter

Skutočný Harry Potter. (Foto: Daily Mail)

Volať sa v reálnom živote Harry Potter je vraj jedno veľké utrpenie. Keď Tracey Shawová pred dvadsiatimi rokmi dávala meno svojmu novonarodenému bábätku, ešte netušila, aké problémy mu s tým narobí. Napísal server dailymail.co.uk.
Po vydaní prvého dielu ságy v roku 1997 pod názvom Harry Potter a kameň mudrcov sa chlapcov život navždy zmenil. Pri prvom rande musel dokonca svojej priateľke ukázať doklady, aby mu uverila, že sa naozaj volá tak, ako románový hrdina.
Autobusová dopravná spoločnosť mu odmietla vydať legitimáciu, pretože mu neverila, že sa žiadosť podpísal svojím pravým menom. "Najprv som si myslel, že by to mohlo byť fajn, volať sa rovnako," povedal Harry Potter z Portsmouthu v anglickom Hampshire.
Harry Potter a polovičný princ

Reálny Harry Potter nechce mať s tým knižným a filmovým nič spoločné.

"Reakcie ľudí sú rôzne. Niektorí si zo mňa robia srandu, iní sú vyslovene agresívni," roztrpčene hovorí mladík. "Zdá sa, že ľudia zabúdajú, že som bol Harry Potter ešte skôr, ako túto postavu vytvorila J. K. Rowlingová. Mal som takmer deväť rokov, keď vyšiel prvý diel."
Harry Potter pracuje v banke Lloyds TSB a ľudia si o ňom občas myslia, že je problémový typ. "Raz, keď som hral vo svojom futbalovom tíme a urobil som drobný faul, ma rozhodca obvinil, že som povedal falošné meno. Rozhnevane sa ma opýtal, či chcem, aby ma vylúčil." Harry následne musel zavolať svojho trénera, aby rozhnevaného rozhodcu uistil, že je to naozaj jeho meno.

Harry Potter spomenutý v prejave Baracka Obamu

11. září 2009 v 22:34

"Mal som veľa prejavov, v ktorých som hovoril o vzdelávaní. Takmer v každom z nich som hovoril o zodpovednosti. (O zodpovednosti učiteľov, rodičov, školských autorít.)
Avšak môžeme mať najoddanejších učiteľov, najpodporujúcejších rodičov a najlepšie školy na svete - a nič z toho nám nepomôže, ak sa aj vy nechopíte svojich povinností. Kým neprídete do tých škôl, nebudete vnímať tých učiteľov, počúvať svojich rodičov, starých rodičov a ostatných dospelých, kým sa nepustíte do tej namáhavej práce, ktorá vedie k úspechu. Vašou prvoradou zodpovednosťou je postarať sa o seba samých.
Každý jeden z vás má niečo, v čom vyniká. Každý jeden z vás môže niečo ponúknuť. Vašou povinnosťou je zistiť, čo to je - a to je príležitosť, ktorú vám ponúka vzdelanie.
Možno by ste mohli byť dobrým spisovateľom - ale nezistíte to, pokiaľ nenapíšete svoju slohovú prácu. Možno by ste mohli byť zlepšovateľom alebo vynálezcom - ale nezistíte to, pokiaľ sa nepripravíte na hodiny fyziky, prírodopisu či chémie. Možno by ste mohli byť primátorom, poslancom či sudcom - no nezistíte to, pokiaľ sa aktívne nezačnete zaujímať o život okolo seba.
A ručím vám za to, že čokoľvek sa rozhodnete vo svojom živote robiť, budete na to potrebovať patričné vzdelanie.
Vyzývam preto každého z vás, aby ste si stanovili vlastné ciele vo svojom vzdelávaní - a aby ste na ich dosiahnutie urobili všetko, čo je vo vašich silách. Vaším cieľom môže byť niečo tak jednoduché ako robenie domácich úloh, sústredenosť na vyučovaní či pár stránok prečítaných každý deň z knižky. Možno sa rozhodnete zapojiť do mimoškolských aktivít, možno sa zapojíte do dobrovoľníckych prác. Možno sa rozhodnete zastať sa spolužiakov, z ktorých si iní robia srandu, alebo ich šikanujú pre ich pôvod alebo vzhľad, pretože tak ako ja veríte, že deti si zaslúžia bezpečné prostredie na učenie sa a štúdium. Možno sa rozhodnete starať sa lepšie o samých seba, aby ste boli pripravenejší na štúdium. A okrem toho dúfam, že si všetci budete poriadne umývať ruky a ostanete doma, ak sa nebudete cítiť dobre, aby sa nám podarilo túto jeseň a zimu zabrániť šíreniu chrípky.
Čokoľvek sa podujmete vykonať, chcem od vás, aby ste sa tomu oddali, aby ste na tom skutočne zapracovali.
Viem, že niekedy vám televízia podsúva predstavy, že môžete byť bohatí a úspešní bez ťažkej práce - že váš lístok k úspechu je rap alebo basketbal alebo účasť v reality show, no je viac než pravdepodobné, že to nebude váš prípad.
Pravdou totiž je, že dosiahnuť úspech je ťažké. Nebudete milovať každý predmet, ktorý sa budete učiť. Nesadnete si s každým učiteľom. Nie každé učivo či zadanie domácej úlohy sa vám bude zdať zmysluplné a dôležité pre váš život. A nie vždy vám všetko vyjde na prvý pokus.
To je však v poriadku. Medzi najúspešnejšími ľuďmi tohto sveta sú práve tí, ktorí zažili množstvo zlyhaní. Prvý diel Harryho Pottera JK Rowlingovej odmietli dvanásťkrát, kým bol konečne vydaný. Michaela Jordana vyhodili z jeho stredoškolského basketbalového družstva, a počas svojej kariéry prehral stovky zápasov a netrafil tisícky košov, avšak raz povedal: "V živote som mnohokrát zlyhal, no práve preto som nakoniec zvíťazil."
Títo ľudia zvíťazili, pretože chápu, že nemôžeme našim prehrám dovoliť, aby nás definovali - musíme im dovoliť, aby nás poučili. Musíme im dovoliť, aby nám ukázali, čo máme nabudúce urobiť inak. Ak sa dostanete do problémov, neznamená to, že ste problémoví žiaci - znamená to, že sa musíte usilovnejšie snažiť zlepšiť svoje správanie. Ak dostanete zlú známku, neznamená to, že ste hlúpi - musíte len stráviť viac čas nad učením.
Nikto učený z neba nespadol, dobrým sa v akejkoľvek oblasti stávate až prostredníctvom usilovnej práce. Nie ste špičkovým športovcom v okamihu, keď prvýkrát skúšate nový šport. Netrafíte každú notu, keď prvýkrát spievate novú pieseň. Musíte cvičiť a trénovať. To isté platí aj pre vaše štúdium. Možno budete musieť príklad z matiky prepočítať niekoľko razí, kým sa dopracujete k správnemu výsledku, alebo si niečo prečítať niekoľkokrát, kým to pochopíte, alebo prepísať celý referát, kým bude dosť dobrý na odovzdanie.
Nebojte sa pýtať otázky. Nehanbite sa požiadať o pomoc, keď ju potrebujete. Ja to robím každý deň. Žiadať o pomoc nie je znakom slabosti, je to znakom sily. Dokazuje to, že máte odvahu priznať, že niečo neviete a naučiť sa niečo nové. Takže sa obráťte na dospelého, ktorému dôverujete - rodiča, starého rodiča, učiteľa, trénera alebo poradcu - a požiadajte ich, aby vám pomohli ostať na správnej ceste k vytýčenému cieľu.
A aj keď zakopnete, keď stratíte odvahu, keď budete mať pocit, že nikto neverí vašim schopnostiam, nevzdávajte sa.
Študenti, ktorí sedeli na vašich miestach pred 250 rokmi dali základy tomuto národu. Študenti, ktorí sedeli na vašich miestach pred 75 rokmi, prekonali hospodársku krízu, vyhrali svetovú vojnu, vybojovali občianske práva a dostali človeka na Mesiac. Študenti, ktorí sedeli na vašich miestach pred 20 rokmi, založili Google a Twitter a Facebook a zmenili spôsob našej komunikácie.
A tak sa vás dnes chcem opýtať, aký bude váš príspevok. Ktoré problémy sa chystáte vyriešiť? Čo objavíte? Čo o vás povie prezident, ktorý bude na mojom mieste o dvadsať, päťdesiat alebo sto rokov?
Vaši rodičia, vaši učitelia a ja robíme všetko pre to, aby ste dostali vzdelanie, ktoré by pomohlo zodpovedať na tieto otázky. Ale aj vy musíte odviesť svoj podiel práce. A tak od vás očakávam, že vo všetkom, čo robíte, vydáte zo seba to najlepšie. Očakávam od vás veľké veci. A tak nás nesklamte - nesklamte svoju rodinu, svoju krajinu, nesklamte samých seba. Nech sme na vás všetci hrdí. Som si istý, že to dokážete.
"
 

FOTO: Harry Potter zabudol lietať

28. července 2009 v 14:25

 
Dvojníci Radcliffa a Coltranea brázdia ulicami Londýna
dnes 11:28 - LONDÝN
Potterománia Polovičného princa, šiesteho filmu filmovej adaptácie kníh z pera J. K. Rowling naďalej trvá a príjmy vo Veľkej Británii už podľa očakávania prekonali aj amerických Transformerov 2.
Zatiaľ čo si fanúšikovia vychutnávajú novinku v kinách, hlavní aktéri už pomaly ale isto zarezávajú na pľaci. Posledný diel Harry Potter a dary smrti bude rozdelený na dve časti, ktoré v súčasnosti natáčajú napríklad aj v uliciach Londýna.
 
Obyvatelia anglickej metropoly tak môžu zazrieť na cestách aj samotného Harryho Pottera s jeho priateľom, poloobrom Hagridom, jazdiacich na sajtke. Akoby stíhač Harry stratil svoju metlu alebo zabudol lietať. Na tejto snímke však oboch hrdinov, Daniela Radcliffa i Robbieho Coltranea nahradili kaskadéri, pretože šlo o nebezpečnejšiu scénu.
 
Šiesta potterovka zarobila za prvé dva týždne od uvedenia do kín na Ostrovoch už viac ako 33 miliónov britských libier, čo ju radí na prvé miesto v rebríčku príjmov. Na Slovensku film videlo za prvé tri dni vyše 50 tisíc ľudí.
 
Prvá sfilmovaná časť Darov smrti by sa mala dostať na plátna kín v novembri 2010 a druhá v lete 2011. Jednotka s názvom Harry Potter a kameň mudrcov dosiahla iba v Británii zisk z predaja lístkov v hodnote 66 miliónov libier. Šestka však nastoleným tempom môže toto číslo ešte prekonať.
 

Podľa mňa mali premiéru posunúť:(

7. července 2009 v 10:29

Ako viete dnes sa koná premiéra HP6 v Londýne všetci sa určite tešia, že konečne uvidia nové pokračovanie, ale myslím si, že tú premieru mohli posunúť aspn o deň vzhľadom na tom že dnes je posledná rozlúčka s Michaelom Jacksonom, ktorý bol taktiež fanúšikom Harryho.

"Príbehy o Harrym a jeho priateľoch ho chytili za srdce a pozorne ich sledoval." potvrdil zdroj z jeho blízkeho okolia. Michael Jackson mal zvlášť rád filmy. V jeho zbierke sa nachádzali suveníry z každého filmu. "50-ročný spevák mal aj veľmi cenné prvé vydanie Rowlingovej prvého románu a chcel prísť aj na premiéru nového dielu." dodal zdroj.
Emmu, Dana a Ruperta dokonca pozval na koncert v Londýne, okrem toho sa údajne chcel zúčastniť premiéry nového dielu čo je práve dnes a namiesto toho je mŕtvy a pochovajú ho. Okrem toho premiéra bola posunutá vďaka konkurencii v podobe ságy Twilight, takže podľa mňa by nebolo nič zlé keby ju posunuli kvôli Michaelovi.
 
This Is It

Portrét vydražia

22. května 2009 v 15:40

Na TOMTO odkaze si môžete pozrieť viac záberov portrétu tria, ktorý bude 28.5. 2009 vydražený a výťažok bude venovaný charite. Fotografia pochádza z jedného fotenia, fanúšikov zaujala a zarámovali si ju...
 
portrét

 

Harry je satan?

18. února 2009 v 18:52

Včera som pozerala nové DVD Tokio Hotel caught on Camera. Mám ho doma, už dlhšie ale chcela som si ho pozrieť opäť a v jednej chvíli som prepla na Jojku vysielali tam hmmm asi NOVINY tie čo začínajú o 19:30 zachytila som nejakú mini reportáž z Viedne. Hovorili tam o nejakom cirkevnom predstaviteľovi asi tobol biskup a povedali tam , že Harryho Pottera považuje za SATANA....potom tam bol jeden pán asi ho odchytili na ulici a povedal, že ten biskup(neviem isto, či to bol biskup) má myslenie ako v stredoveku.

Potter na teste slovenčiny :)

12. února 2009 v 15:52

Nekecám, dnes sme so slovenčiny písali test téma SLOVESÁ a v otázke číslo 8(asi to bola ôsma) sa pýtali na to v ktorej vete nieje sloveso v tŕpnom rode a jedna z uvedených viet bola:
 
A: "V kníhkupectve sa včera prezentoval nový diel Harryho Pottera"
 
 
No ja som tomu nemohla uveriť. Síce môžnosť z HP nebola správna aj tak ma teší, že HP zaraďujú aj do testov :)
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

kokosolja i kaffet

(kokosolja i kaffet, 23. 1. 2019 8:20)


We are a gaggle of volunteers and opening a brand new scheme in our community. Your web site offered us with valuable information to work on. You've done a formidable job and our whole community will probably be thankful to you.
lessred.se/phlebeurysm/rode-huiduitslag-kind.php

oshuaKam

(JoshuaKam, 30. 12. 2018 22:17)

Hello


Willingly I accept. In my opinion, it is an interesting question, I will take part in discussion. I know, that together we can come to a right answer.
It seems to me, you are right123

(HerbertFof, 20. 12. 2018 18:31)

789

fapmydick

(NickP_Cow, 18. 12. 2018 17:02)


We are being called to explore the stratosphere itself as an interface between guidance and healing. It is time to take hope to the next level. We must learn how to lead intergalactic lives in the face of suffering.
https://fapmydick.com/to/massage/

buy cheap Cleocin Gel 25 mg

(Wordelp, 6. 12. 2018 2:05)

Hello

(StevenTielt, 29. 10. 2018 14:27)

Hello

Revolutional software XRumer 16.0 + XEvil 4.0 solve of captchas Google, Facebook, Captcha.Com, SolveMedia, Bing

(Shaylahes, 27. 9. 2018 9:05)

Absolutely NEW update of captcha regignizing software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google (ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3), Facebook, BitFinex, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can use XEvil 4.0 with any most popular SEO/SMM programms: iMacros, XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.

FREE DEMO AVAILABLE!

See you later ;)

Test, just a test

(umla, 21. 9. 2018 22:20)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(udayda, 21. 9. 2018 20:24)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(Gebzar, 11. 9. 2018 9:33)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(hario, 11. 9. 2018 9:13)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(feran, 7. 9. 2018 13:20)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(vennnile, 7. 9. 2018 13:01)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(etiol, 7. 9. 2018 12:56)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(cynengefl, 31. 8. 2018 12:18)

Hello. And Bye.

Test, just a test

(Maritaf, 15. 8. 2018 12:58)

Hello. And Bye.

Recommendations: how to promote your harrystories.estranky.sk

(JanetAmott, 9. 5. 2018 23:30)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can break any antibot protection.
Captcha Bypass Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8400 other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

:D

(:D, 24. 11. 2012 21:06)

Chudák skutočný Harry Potter. Veď on mal to meno skôr ako v filme/knihe

haha

(haha, 15. 10. 2012 17:12)

debilny

nom

(domináika, 11. 12. 2010 20:09)

hmm